Личный кабинет

Имя

Пароль

Запомнить меня


Забыли пароль?
Зарегестрироваться

Опросы:

Какие просьбы о помощи вызывают у Вас доверие и мотивируют откликнуться?

Сообщение в социальных сетях с просьбой перепоста или лайка
Объявление о сборе средств в печатных СМИ
Объявление о сборе средств по телевиденью или радио
Объявление о сборе средств на форумах
Объявление о сборе денег посредством акций и проектов
Объявление о сборе средств на благотворительных ящиках
Объявление о сборе денег посредством проведения мероприятий


Результаты опроса
Все опросы


 

Наши партнёры


Автор: Юрист
Разместил: Admin2   Дата: 2015-12-06 20:20
Як визначено Конституцією України, батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Право на аліменти мають право як батько так і мати з ким дитина проживає. Позбавлення батьківських прав не звільняє від обов’язку утримувати дитину.
Згідно положень Сімейного Кодексу України розмір і порядок виплати аліментів на утримання дитини може визначатись за домовленістю між батьками або за рішенням суду.

За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Такий договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Детальніше про стягнення аліментів в судовому порядку.

Особа має право звернутись до суду з вимогою про стягнення аліментів протягом всього часу існування права на аліменти, не залежно скільки минуло часу після виникнення права. Право на аліменти припиняється з досягненням повноліття дитини. А у разі навчання дитини на денній формі навчання до 23 років.
За минулий час аліменти можуть бути присуджені тільки за певних умов, а саме якщо позивач надасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати.
Згідно з цивільним процесуальним законодавством справи про стягнення аліментів повинні розглядатися судом не пізніше десяти днів з дня закінчення підготовки справи до судового розгляду, якщо сторони знаходяться в одному районі або місті, а у всіх інших випадках - не пізніше двадцяти днів.
Позов про стягнення аліментів може бути пред'явлений до суду за місцем проживання відповідача, так і за місцем проживання позивача. Згідно Закону України «Про судовий збір» позивачі звільняються від сплати судового збору за подачу позовної заяви про стягнення аліментів.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.
Трирічний термін, протягом якого можливе стягнення аліментів за минуле час, має значення лише для визначення обсягу початкового вимоги уповноваженої особи про стягнення аліментів. Якщо за виконавчим листом, пред'явленим до виконання, аліменти не стягувалися у зв'язку з розшуком платника аліментів або у зв'язку з його перебуванням за кордоном, вони мають бути сплачені за весь минулий час.

При визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Законом України «Про державний бюджет на 2015 рік» встановлено розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років у таких розмірах з 1 вересня 2015 - 1167 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років з 1 вересня 2015 – 1455 гривень.
Мінімальний розмір аліментів становить для дітей віком:
1) до 6 років – 350,10 грн. (1167*30%)
2) з 6 до 18 років – 436,50 грн. (1455*30%)

Після набрання законної сили рішенням суду про стягнення аліментів, за заявою позивача суд видає виконавчий лист, який подається до державної виконавчої служби згідно територіальною підвідомчістю боржника. (тобто до Відділу державної виконавчої служби за місцем реєстрації боржника).
Державна виконавча служба зобов’язанна направити сторонам постанову по відкриття провадження та надати боржнику 7-ми денний строк для самостійного виконання рішення суду. Якщо самостійно рішення суду не буде виконане починається примусове виконання рішення суду. ДВС здійснює запити для виявлення майна боржника на яке можливо звернути стягнення. Якщо стягувачу відомо місце роботи та інші джерела доходу боржника рекомендує повідомити ДВС.

Раджу систематично ознайомлюватись з матеріалами виконавчого провадження. Це право стягувача закріплено в ст. 12 ЗУ «Про виконавче провадження». Графік прийому громадян уточнюйте в відділах двс Вашого району.

З повагою Юрист МБФ "Подих Життя" - завжди поруч!

Комментарии:   Рейтинг: