Личный кабинет

Имя

Пароль

Запомнить меня


Забыли пароль?
Зарегестрироваться

Опросы:

Какую информацию вы хотели бы чаще видеть на нашей страничке?

Новости фонда, новости о мероприятиях
Новости о подопечных фонда
Информацию о нуждах онкобольных и онкоотделений
Истории о победе над тяжелыми заболеваниями
Статьи о наших "выпускниках"
Статьи о диагностике заболеваний
Научные статьи о новых методах лечения заболеваний


Результаты опроса
Все опросы


 

Наши партнёры


Автор: Юрист
Разместил: Admin2   Дата: 2016-03-16 12:08
Обсяг батьківських прав та обов’язків визначений Конституцією України, Сімейним кодексом України, Законом України «Про охорону дитинства». Правова регламентація прав та обов’язків батьків передбачає покладення на кожного з них однакової відповідальності за виховання, навчання і розвиток дитини.
Відповідно до статті 51 Конституції України, Батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття. Аналогічні положення містить і Сімейний кодекс України в статті 181.
Охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет визначається Законом України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року № 2420.
Дитина - особа віком до 18 років (повноліття).
Відповідно до статті 12 Закону «Про охорону дитинства» виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом. (ч.4 ст. 155 СКУ).
Згідно статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до статті 265 Сімейного кодексу України, баба, дід зобов'язані утримувати своїх малолітніх, неповнолітніх внуків, якщо у них немає матері, батька або якщо батьки не можуть з поважних причин надавати їм належного утримання, за умови, що баба, дід можуть надавати матеріальну допомогу.
Згідно чинного законодавства батьки несуть адміністративну, кримінальну, сімейно-правову відповідальність.
Адміністративна відповідальність:
Згідно статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -
тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -
тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Кримінальна відповідальність:
Згідно статті 166 Кримінального кодексу України:
Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, -

карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Сімейно-правова відповідальність полягає у позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов'язків по вихованню дітей (стаття 164 Сімейного кодексу України)

Встановлення підстав для притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності знаходиться в компетенції правоохоронних органів.

З повагою Юрист МБФ "Подих Життя" - завжди поруч!

Комментарии:   Рейтинг: