Личный кабинет

Имя

Пароль

Запомнить меня


Забыли пароль?
Зарегестрироваться

Опросы:

Какую информацию вы хотели бы чаще видеть на нашей страничке?

Новости фонда, новости о мероприятиях
Новости о подопечных фонда
Информацию о нуждах онкобольных и онкоотделений
Истории о победе над тяжелыми заболеваниями
Статьи о наших "выпускниках"
Статьи о диагностике заболеваний
Научные статьи о новых методах лечения заболеваний


Результаты опроса
Все опросы


 

Наши партнёры


Автор: Юрист
Разместил: Admin2   Дата: 2016-08-02 13:47
Питання від Дмитра: При оформленні на роботу вимагають прописку місто Чернігів, а у мене м. Ніжин, що в такому випадку робити, до кого звернутися і чи законна позиція роботодавця?

Дмитро, Чернигів


ВІДПОВІДЬ:
Згідно статті 24 Кодексу законв про працю України, При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

Слід зауважити, що відповідно до статті 25 КЗпП , При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Відповідно до статті 2 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.


Таким чином, відповідно до КЗпП та закону реєстрація місця проживання не може обмежувати право на працю, яке передбачене Конституцією. Це означає, що роботодавці, які відмовляють вам у прийнятті на роботу тільки з підстав ващої прописки, порушують закон. При прийнятті на роботу прописка не потрібно.

За захистом свого права можна звернутися в прокуратуру чи суд.

Комментарии:   Рейтинг: