Личный кабинет

Имя

Пароль

Запомнить меня


Забыли пароль?
Зарегестрироваться

Опросы:

Какие просьбы о помощи вызывают у Вас доверие и мотивируют откликнуться?

Сообщение в социальных сетях с просьбой перепоста или лайка
Объявление о сборе средств в печатных СМИ
Объявление о сборе средств по телевиденью или радио
Объявление о сборе средств на форумах
Объявление о сборе денег посредством акций и проектов
Объявление о сборе средств на благотворительных ящиках
Объявление о сборе денег посредством проведения мероприятий


Результаты опроса
Все опросы


 

Наши партнёры


Автор: Юрист
Разместил: Admin2   Дата: 2016-08-09 09:10
Щановні читачі, викладена інформація несе виключно рекомендаційний характер!!!


Вирушаючи за кордон з метою отримання медичних чи оздоровчих послуг, пацієнти повинні усвідомлювати усі ризики та переваги медичного обслуговування в іноземній країні.

Обираючи іноземний заклад охорони здоров'я, необхідно з'ясувати наявність в установи досвіду роботи з іноземними пацієнтами та відділів (центрів), які надають сприяння в організації лікування іноземних громадян, спеціалізацію закладу, його авторитет, міжнародну акредитацію. З метою запобігання порушення Ваших прав за кордоном, особливу увагу слід приділи отриманню повної та максимально об'єктивної інформації про:

- можливість отримання первинної консультації на території України (у т.ч. у іноземного лікаря), умови проходження медичного обстеження;

- наявність акредитованих (уповноважених) посередників;

- етапи та тривалість лікування (включно реабілітацію);

- цінову політику закладу та форми оплати за надані послуги (у т.ч. з організації виїзду на лікування, залучення перекладачів);

- ризики запланованих процедур та очікувані результати;

- медичні препарати та методики, які будуть застосовуватися;

- лікаря та персонал, який буде залучатися у процесі лікування;

- умови проживання пацієнта та супроводжуючих його осіб, клімат відповідної місцевості, особливості харчування тощо;

- інші принципові умови лікування, залежно від захворювання.

Перед поїздкою рекомендується ознайомитися з інформацією про умови в'їзду та перебування з метою лікування на території іноземної держави, особливості її законодавства про захист прав пацієнтів (споживачів), державне регулювання у сфері надання медичних послуг закладами охорони здоров'я або посередницькими компаніями (агентами).

Зверніть увагу, що сьогодні в Україні все ще не створено механізмів впливу на діяльність посередницьких структур з надання медичних послуг. Міністерство охорони здоров'я України рекомендує громадянам України подбати про страхове забезпечення процесу лікування за кордоном.

Слід пам'ятати, що правовідносини між пацієнтом і клінікою та пацієнтом і посередником, що надає послуги з лікування за кордоном, мають бути оформлені у формі письмового договору (контракту), доповнені планом лікування. Необхідно залишати оригінали документів (бажано з перекладом), які стосуються не лише Вашого лікування, але і організації виїзду і перебування за кордоном.

З метою належної організації Вашої поїздки, радимо ознайомитися з порадами для подорожуючих, розміщених на веб-сторінках закордонних дипломатичних установ України у розділі "Консульські питання" та на сайті Міністерства закордонних справ України www.mfa.gov.ua.

Далі Ви можете ознайомитися з додатковими рекомендаціями стосовно отримання медичних послуг в Австрії, Ізраїлі, Німеччині та Туреччині.

Австрія

Система медичного обслуговування в Австрії характеризується високим рівнем професіоналізму медичних працівників, державного контролю за умовами лікування та технічного оснащення закладів охорони здоров'я. Основними напрямами медичного туризму в Австрії є лікування онкологічних захворювань, хірургія, реабілітація та профілактика.

Австрія – один зі світових лідерів по якості та оперативності надання медичних послуг. У державі діє розгалужена мережа державних та приватних клінік, до яких Ви можете звернутися особисто або через посередників. Водночас, при плануванні Вашого виїзду за кордон на лікування в Австрію, радимо керуватися рекомендаціями, описаними вище.

Федеративна Республіка Німеччина

Залучення посередницьких фірм не є обов'язковим для лікування у ФРН. Після отримання пропозиції про лікування в німецькій клініці, рекомендується особисто зв'язатися з міжнародним відділом цієї клініки по роботі з іноземними пацієнтами (за телефоном, електронною поштою), а також перевірити повноту і достовірність наданої Вам інформації на веб-сторінці лікарні. Ураховуючи зростання останнім часом кількості пацієнтів з країн СНД, медичні заклади підтримують російськомовну версію сайтів.

Якщо Ви плануєте залучити посередників, радимо звертатися виключно до відомих компаній з досвідом роботи з українськими пацієнтами. Витрати щодо послуг посередників не включаються до рахунку за лікування.

У разі порушення прав пацієнта, Ви можете оскаржити дії/бездіяльність медичних установ у судовому порядку із залученням адвокатів. У разі неправомірних дій з боку посередницьких структур або підозри у здійсненні таких дій, слід звертатися до правоохоронних органів Німеччини.

Турецька Республіка

У зв'язку з розвитком оздоровчого туризму в Туреччині при Міністерстві охорони здоров'я Турецької Республіки створено Департамент з оздоровчого туризму, що є підрозділом Генерального Директорату з основних медичних послуг. На сайті згаданого Департаменту www.saglikturizmi.gov.tr можна ознайомитися з переліком рекомендованих Міністерством охорони здоров'я ТР медичних закладів, у т.ч. тих, що мають відділи роботи з іноземними пацієнтами (http://saglikturizmi.gov.tr/en/80-management-scheme.html).

Сьогодні у Туреччині функціонують державні, приватні та заклади охорони здоров'я при університетах. У результаті реформування медичної системи, турецькі приватні лікарні здійснюють свою діяльність на рівні з державними установами та, у цілому, відповідають європейським стандартам у сфері кваліфікації медичного персоналу, технічного оснащення та медичного обстеження.

Оздоровчий туризм в Туреччині має три основних напрямки: медичний туризм (лікування, операційне втручання та медичні процедури, які надаються в лікарнях), термальний туризм (реабілітація, оздоровчі процедури) та туризм для пенсіонерів і осіб з фізичними вадами.

Основні медичні заклади находяться в Анкарі, Стамбулі, Ізмірі та Анталіїї. Існує значна кількість агентств (посередницьких фірм), які здійснюють організацію надання медичних послуг іноземцям, здебільшого вихідцям з ЄС, Російської Федерації та Північноамериканського континенту.

З метою отримання допомоги при спілкуванні з персоналом лікарень, перевірки достовірності наданої Вам інформації про умови лікування, а також з'ясування іншої необхідної інформації при Міністерстві охорони здоров'я Туреччини функціонує Відділ допомоги іноземним пацієнтам, куди Ви можете звернутися за телефоном +90312 444 47 28.

У випадках, коли медичною установою порушуються права пацієнтів, іноземні громадяни мають право звернутися зі скаргою до Центру зв'язку Міністерства охорони здоров'я ТР за номером 184 (діє тільки на території Турецької Республіки) або до Відділу допомоги іноземним пацієнтам. При цьому, Ви маєте можливість звернутися зі скаргою до правоохоронних органів Турецької Республіки.

Держава Ізраїль

З огляду на популярність медичного туризму в Ізраїлі, переважна більшість медичних закладів мають відділи по роботі з іноземними пацієнтами або авторизованих представників у іноземних державах. У разі прийняття рішення щодо використання послуг компаній-посередників, рекомендується отримати інформацію щодо репутації та повноважень такого посередника. Слід урахувати, що оплата лікування в Ізраїлі здійснюється шляхом грошового переказу авансу на рахунок медичного закладу. Якщо посередник вимагає від Вас здійснення оплати послуг з лікування на його рахунок, майте на увазі, що це може бути свідченням його ненадійності.

Відділи з обслуговування іноземних пацієнтів при ізраїльських клініках готові нести відповідальність виключно з моменту, коли пацієнт потрапляє до клініки. У разі наявності претензій до клініки або компанії-посередника, пацієнт може звернутися до суду, однак після проведення усіх розрахунків.

З метою уніфікації послуг, які надаються на території Держави Ізраїль, Міністерством охорони здоров'я було розроблено рекомендований перелік орієнтовних цін на медичні послуги при лікуванні захворювань (http://www.health.gov.il/Subjects/Finance/Taarifon/Pages/PriceList.aspx).

Відповідно до Закону Держави Ізраїль про права пацієнтів Ви маєте право отримати адекватну медичну допомогу. Лікування надається за згодою пацієнта після отримання ним усієї необхідної інформації. При цьому, Ви маєте право на отримання інформації про медичний персонал (імена, посади, резюме), копій/виписок з медичних документів (за дозволом медичної комісії з етики, лікар має право прийняти рішення не передавати хворому інформацію, якщо вона може загрожувати його здоров'ю/життю), додаткової (альтернативної) думки стосовно призначеного лікування (медична установа зобов'язана сприяти у реалізації цього права), безперервність медичної допомоги у разі зміни персоналу чи місця лікування. Лікар та медичні працівники зобов'язані передати хворому усю необхідну інформацію із дотриманням принципу конфіденційності.

У разі виникнення складнощів в отриманні медичних послуг за кордоном радимо Вам звертатися до закордонних дипломатичних установ України для отримання інформації щодо особливостей законодавства країни перебування, а також з питань зносин з офіційними установами цієї країни з метою відновлення порушених прав.


Комментарии:   Рейтинг: