Личный кабинет

Имя

Пароль

Запомнить меня


Забыли пароль?
Зарегестрироваться

Опросы:

Какую информацию вы хотели бы чаще видеть на нашей страничке?

Новости фонда, новости о мероприятиях
Новости о подопечных фонда
Информацию о нуждах онкобольных и онкоотделений
Истории о победе над тяжелыми заболеваниями
Статьи о наших "выпускниках"
Статьи о диагностике заболеваний
Научные статьи о новых методах лечения заболеваний


Результаты опроса
Все опросы


 

Наши партнёры


Автор: Юрист
Разместил: Admin2   Дата: 2017-01-31 13:45
Питання виконання рішення суду є досить актуальним, оскільки прийняття судом на вашу користь рішення не є гарантією його виконання.
У таких випадках актуальним є звернення рішення суду до виконання у примусовому порядку.
Згідно чинного процесуального законодавства, за кожним рішенням суду, яке набрало законної сили видається один виконавчий документ.
Виконавчий документ який видається судом може бути судовий наказ (у наказному проваджені), виконавчий лист (позовне провадження), Господарський наказ.
Для отримання виконавчого листа необхідно у письмовій форми звернутись із заявою до суду який прийняв рішення, з проханням видати виконавчий лист. (Зразок заяви є в розділі «Юридичні консультації»).
Порядок примусового виконання рішень суду регламентовано Законом України «Про виконавче провадження» № 1404 від 02.06.2016 року, Наказом Міністерства юстиції України 02.04.2012 № 512/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 29.09.2016 № 2832/5).
Сторонами виконавчого провадження є стягувач та боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов’язок щодо виконання рішення.
Примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців.
Виконавчі документи можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред’явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Виконавчий документ про стягнення періодичних платежів у справах про стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок каліцтва чи іншого ушкодження здоров’я, втрати годувальника тощо може бути пред’явлено до виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.
Для примусового виконання рішення суду, стягував звертається до виконавчої служби за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. (Зразок заява про відкриття виконавчого провадження є в розділі «Юридичні консультації»)
До заяви про примусове виконання рішення додається оригінал виконавчого документу, квитанцію про сплату авансового внеску в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру та рішень про забезпечення позову - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.
Якщо заява подається представником стягувача, до заяви додаються документи які підтверджують його повноваження.
Авансовий внеском підлягає поверненню стягувану після завершення виконавчого провадження.
Постанова про відкриття виконавчого провадження надсилається учасникам рекомендованим листом, з повідомленням про вручення, інші документи виконавчого провадження надсилаються простою кореспонденцією.
Виконавчі дії проводяться виконавцем у робочі дні, не раніше шостої і не пізніше двадцять другої години.
З часу відкриття виконавчого провадження Сторони мають право ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії, заявляти відводи у випадках, ЗУ «Про виконавче провадження», мають право доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження, право оскаржувати рішення, дії або бездіяльність виконавця у порядку, встановленому цим Законом, надавати додаткові матеріали, заявляти клопотання, брати участь у вчиненні виконавчих дій, надавати усні та письмові пояснення, заперечувати проти клопотань інших учасників виконавчого провадження та користуватися іншими правами, наданими законом.
Державний виконавець зобов’язаний вжити всіх заходів заходів з метою реального виконання рішення суду, та проводити виконавчі дії у строки визначені нормативними актами.
Виконавче провадження закінчується у разі фактичного виконання рішення суду, та за іншими підставами визначених ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження».

Комментарии:   Рейтинг: